Matka Boża Bolesna
Zdjęcie top 2
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji księży


Bolesną częścią różańca świętego modlono się 27 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Okazją była Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa, która w ciągu 24 godzin oplecie świat modlitwą różańcową w intencji prezbiterów.

Licheńskie Sanktuarium włączyło się w inicjatywę po raz czwarty. Modlitwie przewodniczył ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium. Wraz z nim różaniec odmawiały członkinie Koła Diabetyków z Nowego Sącza w Małopolsce. Gdy panie dowiedziały się, że dziś w licheńskiej bazylice odbędzie się półgodzinna modlitwa różańcowa poświecona kapłanom, bez wahania zdecydowały się w nią włączyć:
„Chciałyśmy z serdecznością wyrazić swoje podziękowanie kapłanom. Nie byłybyśmy katoliczkami, gdyby nie było kapłanów, gdyby nie były poświecone ich ręce, do tego, aby mogli odprawiać Najświętszą Eucharystię”powiedziała pani Michalina Jaskulska z Nowego Sącza.

Dodatkowym bodźcem motywującym diabetyczki do włączenia się w modlitwę był fakt, ich parafia leży zaledwie 10 km od Podegrodziamiejsca narodzin . o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, opiekunów licheńskiego wzgórza.

Różaniec w licheńskiej świątyni rozpoczęto odmawiać punktualnie o godz. 11:30. Sztafetowa „pałeczka” została przejęta od włoskiego Sanktuarium Batki Bożej z Bonari, by po zakończeniu modlitwy przekazać drugiemu polskiemu ośrodkowi kultu biorącemu udział w sztafecieSanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Licheń do sztafety włączył się jako 28. sanktuarium z kolei. W tym roku przed Cudownym Obrazem Matki Bożej rozważane były następujące intencje: aby kapłani byli przynoszącymi pokój i pojednanie, aby byli świadkami nadziei, aby byli napełnieni mocą Ducha Świętego, aby wiedli życie prawdziwie oddane Matce Bożej oraz za biskupów, prezbiterów i diakonów.

Z roku na rok liczba sanktuariów biorących udział w sztafecie wzrasta. W porównaniu do roku 2013 (66), w tegorocznej edycji chęć uczestnictwa zadeklarowały 84 ośrodki kultu maryjnego na całym świecie.

Dzień Sztafety przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 2002 roku św. Jan Paweł II ustanowił dniem modlitwy o uświęcenie kapłanów. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

Licheń Stary, 27 czerwca 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00

kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet