Matka Boża Bolesna
Główka51 panorama starej części zimą
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Oferta rekolekcyjna w 2018 roku

Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym przygotowało ofertę rekolekcyjną na rok 2018. W trakcie najbliższych 12 miesięcy w Licheniu odbędą się zarówno doskonale znane z lat ubiegłych spotkania rekolekcyjne, jak i nowe propozycje przygotowane dla osób poszukujących wyciszenia i bliższego kontaktu z Bogiem.

Najchętniej wybieranymi ćwiczeniami duchowymi od kilku lat są „rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej”. W tym roku księża marianie przygotowali aż dziesięć tur rekolekcyjnych – pierwsze zaplanowano już w lutym, ostatnie zaś odbędą się w grudniu.
„Wierni bardzo często pytają o rekolekcje, dzięki którym mogliby na nowo zbliżyć do Boga. Naszą odpowiedzią są m.in. rekolekcje, których finalnym elementem jest szczera, pogłębiona i kojąca zbłąkane serca spowiedź oraz pełne uczestnictwo rekolektantów w ofierze Mszy św. Oprócz tego, pragniemy zaprosić wszystkich do odkrycia obecności Boga we współczesnym świecie, jak również zaproszenia Maryi do naszego życia, by poprzez naśladowanie Jej postaw uczyć się wypełniania Ewangelii w codzienności.” – powiedział ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego Sanktuarium.

Tematyka rekolekcji organizowanych w licheńskim Sanktuarium jest zróżnicowania. Wśród nich są m.in. rekolekcje maryjne – „Dla czcicieli Matki Bożej Licheńskiej”, „Dla małżeństw sakramentalnych oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych”, „Dla zainteresowanych duchowością Zgromadzenia Księży Marianów” czy „Z Maryją przyjmujemy dary Ducha Świętego.”

Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym z kolei przygotowało zestaw rekolekcji rodzinnych oraz dla osób uzależnionych, a także warsztatów psychologicznych. Są wśród nich: „Rekolekcje dla małżeństw z niepłodnością”, „Rekolekcje dla porzuconych małżonków”, „Jak przeżyć żałobę” oraz „Rekolekcje trzeźwościowe KROKI„. Spośród propozycji warsztatów warto wymienić te „O kształtowaniu postaw asertywnych” oraz „O radzeniu sobie w trudnej sytuacji”.
 
Tradycyjnie dwa razy do roku placówka organizuje rekolekcje dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. W 2018 roku spotkania zaplanowano na początku lutego oraz na przełomie czerwca i lipca.  

Po raz kolejny w Sanktuarium odbędą się także rekolekcje połączone z warsztatami, w trakcie których uczestnicy będą poznawać techniki pisania ikon.

Wśród nowych pozycji na liście rekolekcji znalazły się m.in. spotkanie zatytułowane „Nowe życie” organizowane przez wspólnotę charyzmatyczną „Ekipa dla Jezusa”, jak również rekolekcje o Miłosierdziu Bożym oraz o naśladowaniu 10 cnót (postaw) Matki Bożej.

Szczegółowe informacje nt. rekolekcji organizowanych w licheńskim Sanktuarium (terminy, telefony kontaktowe) można znaleźć na stronie www.lichen.pl w zakładce REKOLEKCJE.  

Licheń Stary, 16 stycznia 2018 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 grudnia 2019
Niedziela
III NIEDZIELA ADWENTU A – GAUDETE
Przybądź, o Panie, aby nas wybawić

 

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Rekolekcje dla środowisk trzeźwościowych

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
12.00 intronizacja Pisma świętego; po mszy św. koncert pieśni roratnich "Rorate caeli"
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Nabożeństwa
8.00 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny lub Różaniec
Rekolekcje adwentowe:
8.30, 10.30, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00
                            
Okres liturgiczny: III tydzień Adwentu
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: różowy
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 35, 1-6a. 10
Psalm responsoryjny: Ps 146, 6-10
Drugie czytanie: Jk 5, 7-10
Ewangelia: Mt 11, 2-11
realizacja LM Internet  LM Internet