Matka Boża Bolesna
h
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

W licheńskim sanktuarium
modlono się o ustanie epidemii koronawirusa

 

W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 12.00 na całym świecie chrześcijanie różnych wyznań łączyli się na modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa.

W inicjatywę włączyło się także Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym. Punktualnie o godz. 12.00 modlitwie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium. Kapłan, w duchowej łączności z całym Kościołem, rozpoczął modlitwę „Anioł Pański”. Z jego ust wypowiedziane zostały także słowa modlitwy „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo”.

W tym czasie w licheńskim sanktuarium dało się słyszeć donośny dźwięk dzwonów, w tym największego w Polsce – Maryi Bogurodzicy. Modły były zanoszone do Boga w intencji ustania epidemii koronawirusa, za osoby chore, służby medyczne oraz zmarłych.

Po niedzielnej modlitwie Anioł Pański, 22 marca, papież Franciszek zaapelował, by w trwającym obecnie czasie „próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią”, w środę 25 marca, o godz. 12.00 odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, wznosząc wspólny głos do Boga. „Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość” – mówił Papież.

Ojciec Święty Franciszek w piątek, 27 marca o godz. 18.00 poprowadzi modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra, po której udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi (z możliwością otrzymania odpustu zupełnego). Papież zaprasza do duchowego udziału w nabożeństwie za pośrednictwem środków przekazu.

Licheń Stary, 25 marca 2020 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół dolny - Kaplica Trójcy Świętej
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet