Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych
 

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w najbliższy weekend w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” działającego w licheńskim Sanktuarium.
 

Uczestnicy rekolekcji przybędą do Lichenia, aby przeżyć swego rodzaju odnowę wewnętrzną oraz aby spotkać się z ludźmi będącymi w podobnej sytuacji  życiowej:
„W licheńskim Sanktuarium wychodzimy naprzeciw problemom, jakie dotykają dzisiaj ludzi. Nie potępiamy ich. Wręcz przeciwniechcemy pomóc im na nowo odkrywać swoje miejsce w Kościele i aby poczuli, że Bóg ich kocha i zbawia. Jednocześnie nazywamy rzeczy po imieniu, bo tylko stając w prawdzie o sobie, swoich grzechach i swojej wierze można naprawdę wejść na drogę nawrócenia” - wyjaśnił ks. Kieniewicz.

Rekolektantom czas w głównej mierze wypełniać będzie udział w konferencjach głoszonych przez rekolekcjonistę oraz wspólne modlitwy: adoracja Najświętszego Sakramentu, brewiarz oraz różaniec. Nie zabraknie czasu na odpoczynek, spacer oraz zwiedzanie kompleksu Sanktuarium.

Związek niesakramentalny cechuje to, pomiędzy dwojgiem ludzi istnieje przeszkoda do zawarcia małżeństwa w świetle prawa kościelnego lub gdy nie wyrażają oni chęci zawarcia związku małżeńskiego, gdy takowych przeszkód nie ma. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach  niesakramentalnych w Licheniu organizowane od 2009 roku.Licheń Stary, 17 września 2015 r.