SANTUARIO
LA MADRE DEL NOSTRO LICHENE
L'ADOLORATA REGINA DI POLONIA

SCORRERE VERSO IL BASSO

Vi invitiamo a Licheń per "Carolling in the Basilica" - programma del concerto

Radość z przyjścia na świat Syna Bożego w bazylice licheńskiej będą wyrażać artyści podczas licznych koncertów, które zostały zaplanowane na okres Narodzenia Pańskiego.
Do kolędowania zaproszono zarówno instrumentalistów, śpiewaków operowych, chóry, a także najmłodszych. Na cały cykl koncertów złożą się więc różnorodne interpretacje kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach. Oprócz licheńskich organów, pojawią się m.in. trąbki, puzony, tuba, gitary czy perkusja.
Tegoroczny drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to także święto Świętej Rodziny. Tego dnia księża marianie zapraszają wszystkie dzieci na tradycyjne już Dziecięce Kolędowanie. Chętni będą mieli okazję, by zaśpiewać wybraną kolędę lub pastorałkę do mikrofonu przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Kolędowanie rozpocznie się po mszy o godz. 12.00, na którą zaproszone są szczególnie rodziny z dziećmi. Również 26 grudnia na mszach o godz. 10.00 i 12.00  grał będzie Sanctuary Wind Quintet, w wykonaniu którego między liturgiami usłyszymy instrumentalny koncert kolęd i pastorałek (ok. godz. 11.00). W skład zespołu wchodzą absolwenci i studenci poznańskiej Akademii Muzycznej.
 
W niedzielę, 2 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 12.00 przy akompaniamencie gitar kolędować będzie  zespół muzyczny Galilea. 1 i 6 stycznia usłyszymy kolędy w wykonaniu Barbary Kaczor, organistki licheńskiej bazyliki. 
„Przy wigilijnym stole”, to tytuł widowiska słowno-muzycznego, które odbędzie się w niedzielę, 9 stycznia, po mszy o godz. 12.00. Wykonawcami będą Bogusław Morka (tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie), Ryszard Morka (bas) oraz Agnieszka Kozłowska (sopran).
Tydzień później, 16 stycznia, do Lichenia zawitają artyści Chóru Teatru Wielkiego z Poznania. Zespół wystąpi po mszy o godz. 12.00 pod dyrekcją Mariusza Otto z akompaniatorem, pianistą Mirosławem Gałęskim.
Na czwartą niedzielę stycznia (23.01) zaplanowano uroczysty koncert kolęd w wykonaniu Chór bazyliki licheńskiej “Stabat Mater”. Zespołowi pod dyrekcją Jacka Hyżnego towarzyszyć będzie na największych organach w Polsce akompaniator Paweł Opala.
Finał kolędowego miesiąca w Licheniu to muzyczne jasełka, które odbędą się w wyjątkowej szopce inspirowanej czasami, w których Pan Jezus przyszedł na świat. Artyści, o godz. 13.00 w niedzielę, 30 stycznia, za pośrednictwem najpiękniejszych polskich kolęd opowiedzą historię narodzin Zbawiciela. 
Ti invitiamo!

Koncertowe kolędowanie styczniowe w bazylice

Testo: Ufficio Stampa Santuario

Condividi il post

Condividi su facebook
Condividi su twitter
Condividi su linkedin
Condividi su pinterest
Condividi su print
Condividi su email
X